PROGRAM - via ferrata v Saském Švýcarsku s doprovodem

hledáte-li typický adrenalinový zážitek pro zdejší kraj, pak je to "pískovcové lezení" ... lezení VIA FERRATOU je ta snazší forma oproti lezecké klasice ...

Jedná se v podstatě o výstup uměle vytvořenou stezkou ve skále, jejíž lehčí formu zdolá již zdatnější turista. Lezec se zde pohybuje po uměle vytvarovaných schodech ve skále nebo po zabudovaných ocelových stupních a žebřících. Podél výstupové cesty je upevněno ocelové lano, ke kterému se lezec sám jistí. Pro tento účel každého účastníka vybavíme ferratovým úvazkem, lezeckou přilbou a rukavicemi.

Via ferraty v národním parku Saské Švýcarko jsou zážitkem, který z hlavy jen tak nevymizí. Zavedeme Vás do míst, kudy nevedou hlavní turistické trasy. Budete zde mít dost prostoru a klidu vychutnat si tu pravou přírodu národního parku a fantastické výhledy z vrcholků skal.

V ceně programu je obsažen doprovod po celou dobu akce a zapůjčení potřebného vybavení. Na aktivitu je potřeba si rezervovat minimálně tři hodiny Vašeho času.

Náš tip
Dle aktuální předpovědi počasí lze výstup načasovat tak, aby jeho závěr byl korunován úchvatným pohledem na západ slunce z vrcholků skalních masivů Saského Švýcarska.

Počet účastníků

od 5 do 12 osob

Doba trvání

3 hodiny

Délka trasy

5 km

Cena

od 400 Kč

Doba dojezdu do místa aktivity

přibližně 25 minut (dle místa ubytování)

Náročnost

pro zkušené turisty

Nejnižší bod

170 m

Nejvyšší bod

460 m

Celkové převýšení

290 m